Novice:

*
Dobrodošli, Gost. Prosimo prijavite se ali pa se registrirajte. Tor, 16.Jan.18, 22:14

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave

Strani: [1]
  Natisni  
Avtor Tema: E6 v Brnci  (Prebrano 2293 krat)
Andrej Kolar
Administrator
Sr. Member
Odjavljen/a Odjavljen/a

Sporočil: 313

Poglej Profil WWW
« : Čet, 10.Jan.13, 00:10 »

V petek sva se z Borisom pogovarjala skoraj samo o tem kako bomo objavili, da smo iz Lesc opravili 500 kilometrski prelet v vsakem mesecu leta. Že v petek zvečer smo zato sestavili E6 in zložili hangar tako, da bomo lahko zjutraj, ko bo pihal sever iz hangarja porinili samo E6 in DBR, poleteli, naredili 500 in se zabavali ob zaključenem deset (in več) letnem projektu.

Z Anžetom, Alešem in Tonetom smo takoj po sončnem vzhodu pripravili letalo, ga opremili z malico in kisikom, se oblekli za zimo in odpeljali E6 na prag steze 32. Medtem sta Vojc in Tine pripravila šlep mašino, jo vžgala in četrt čez 9 smo poleteli. Vzletanje iz asfalta je super, velik napredek proti luknjam na stari stezi 31. Veter je bil zmeren in skoraj točno v smeri steze, odpela sva nad Brezjami in takoj vstopila na val, ki naju je dvigal 3-5 m/s. Vse super, krasni razgledi in še lepši obeti. Preskoličila sva na Košuto, vzela zalet in se odpravila na zahod. Do Kepe je šlo bajno, oblaki so izgledali optimalni, Kepa naju je presenetila z nepričakovanim spuščanjem, vrnila sva se nazaj na Golico, se odpravila mimo Kepe še enkrat 200 metrov višje, se prebila na drugo stan, pričakovala val ali vsaj super pobočnik, dobila pa... Mirujoče smreke, miren zrak in kmalu lepo, ravno v rahel zahodni vetrič obrnjeno njivo zimske pšenice v Brnci na avstrijski strani Korena...

Brhka lastnica si je za Landegebühr izbrala 20 EUR medtem ko je Uroš pripeljal prikolico. Razstavili smo v soncu, brezvetrju in pri 13°C, v Lesce pa smo se vrnili že za čas kosila.

Svašta!! Rabimo še en sever v januarju Smeško

http://www.onlinecontest.org/olc-2.0/gliding/flightinfo.html?dsId=2809018

Slike:
01 Letala sestavili ze dan prej
02 sestnajst oblacil za obrambo pred zimo
03 soncni vzhod - rotorji in valovi
04 jezero hladnega zraka v Ljubljani
05 idealno valovanje na Gorenjskem
06 ups - Brnca ILP
07 Uros s prikolico
08 Brnca
« Zadnja Sprememba: Čet, 10.Jan.13, 00:14 Andrej Kolar » Zapisan
Andrej Kolar
Administrator
Sr. Member
Odjavljen/a Odjavljen/a

Sporočil: 313

Poglej Profil WWW
« Odgovori #1 : Čet, 10.Jan.13, 00:10 »

se 4 slike:
Zapisan
Matjaž Zupan
Administrator
Sr. Member
Odjavljen/a Odjavljen/a

Sporočil: 399

Poglej Profil
« Odgovori #2 : Čet, 10.Jan.13, 09:00 »

Ravno tiste dni sem razmišljal, da bi bilo dobro spet opraviti kakšen let na valovih (pa da po možnosti spet "pade" kakšna višina Šokiran).
Pa vidim, da nisem edini s takimi mislimi...samo ideje bo treba spraviti še v prakso Širok Nasmeh.

Zapisan
Uroš Vrečko
Newbie
*
Odjavljen/a Odjavljen/a

Sporočil: 15

Poglej Profil
« Odgovori #3 : Čet, 10.Jan.13, 23:11 »

Hvala, da sta me rešila pred meni tečnimi obiski.  Pomežik

Zaradi mene bi lahko letela še malo dlje...in potem pristala. Za 60 km se komaj splača pripenjat prikolico...reče vsega hudega navajen gurač.   Širok Nasmeh

Upam, da naslednjič ne bosta potrebovala moje pomoči. Če pa že, sem pa itak vedno na voljo.
Zapisan
Strani: [1]
  Natisni  

Skoči na:  

Podprto z MySQL Podprto z PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2005, Lewis Media

Preverjen XHTML 1.0! Preverjen CSS! Dilber MC Theme by HarzeM